HOME TRAVELLING

Tai Tun hike

7.5.2018

To nejlepší, co jsem si do Hong Kongu z domova přivezl jsou německé špunty do uší. Vážně. Bez nich bych se brzo oběsil na první švestce. Bydlet na kolejním pokoji se sedmi dalšími lidmi je někdy doslova peklo. Obvzlášť pokud mají předplacený Netflix.

Číst dále...

Pirate gold

23.4.2018

Utíká to. Na univerzitě přitvrdili, na veslařských trénincích přitvrdili a na hodinách čínštiny hádejte co? Přitvrdili. Zoufale z toho na koleji chlastáme už od nevidím do nevidím.

Číst dále...

Hello Tattoo

16.4.2018

Na Bali mě okradli, v Malajsii málem znásilnili a v Hong Kongu jsem skoro přišel o poslední ze svých finančních prostředků. Teda, přežít v té Asii dá celkem zabrat.

Číst dále...

Vacation in Bali

9.4.2018

Ufff. Jsme tu. Sluníčko, krásných 30 stupňů ve stínu a vyhlídky na týden strávený v panenské krajině. Tohle nebude mít chybu.

Číst dále...

Transit in Malaysia

2.4.2018

Wow! Jedem na Bali! Dopsat poslední midtermy, zabalit si s sebou nejnutnější drobnosti a hurá na letiště! Konečně se po měsíci dřiny dočkám zaslouženého odpočinku... nebo ne?

Číst dále...

Hong Kong daylife

26.3.2018

Pařit v Hong Kongu je fajn. Sice brzo přijdete na buben, ale je to fajn. Ovšem ta práce se sama neudělá...

Číst dále...

Hong Kong nightlife

19.3.2018

Zpátky z Kambodži! Ale hned Cole slavil 20. narozeniny. Vymlouval jsem se na “jet lag”, na pokročilý věk, ale nebylo mi to nic platné, šli jsme pařit...

Číst dále...

Kambodia

12.3.2018

Seru na to. Ne nadarmo se UST říká univerzta stresu a teroru. Ta látka není těžká. Bohužel mají skvělý systém, jak vás udržet neustále pod tlakem. Dostanete 4-hodinové úkoly na každý týden. Prakticky neděláte nic jiného, než že studujete, píšete eseje a pak chlastáte do bezvědomí.

Číst dále...

Victoria Peak

5.3.2018

Tenhle týden se nesl v duchu pořádné spousty kulturních událostí! V úterý grilovačka se studentským spolkem, ve středu “rozkoukej se” párty na koleji, v sobotu kultura v muzeu a ještě k tomu jeden výlet! Jo, nejen prací živ je člověk.

Číst dále...

Life 24/7

26.2.2018

Paráda. Je půlnoc a mně se po dvou dnech lopotné práce podařilo konečně spočítat první příklad z domácího úkolu, který odevzdávám příští středu. Teď ještě ty další čtyři. Plus článek, který bych měl přečíst a ohodnotit. Na čínštinu jsem od minulého týdne ani nesáhl. No stress, že jo...

Číst dále...

Lantau Hike

19.2.2018

Tak jsem tu už tři týdny! A zatím žiju. Letí to neuvěřitelnou rychlostí. Je toho hodně. Studuju, sportuju, pomalu testuju asijsou kuchyni, vařím, piju, cestuju a najednou je další týden fuč. Jak kdyby měl jen tři dny. Občas toho moc nenaspím. Někdy se s klukama trochu zhulím a to pak zase spím hodně.

Číst dále...

Eat, train, meditate

11.2.2018

Rýže, nudle, rýže, nudle, trocha neporcovaného kuřecího masa, rýže, nudle, rýže… Vítej v Asii panáčku! Tady se brambor jen tak nedočkáš. Naivně jsem doufal, že mě dokáže místní kuchyně nasytit. Vzhledem k mé nadprůměrné výšce a pravidelnému sportovnímu režimu, jsem v konzumaci lokálních pokrmů někde na úrovni třech asijských dělníků.

Číst dále...

Morning Hong Kong!

4.2.2018

I was not ready for this! Fuck! Tohle město je hodně crazy. Můj první ukol: dostat se na kampus. Dobře. Ale kudy?! Asi jsem měl dávat větší pozor, když nás vozili po městě autobusem.

Číst dále...

The Flight

29.1.2018

Zatraceně! Mizerný 10-hodinový lety! Už chápu, proč si lidi kupují first class. Kdyby nebyla tak nechutně drahá, je to moje jasná volba. Mít vlastní letušku, spoustu místa pro nohy a na začátku letu se opít, tomu říkám cestovat ve stylu.

Číst dále...

Goodbye Prague!

28.1.2018

A je to tady! Roční úsilí se vyplatilo a já po dlouhé době opět sedím na letišti. Jsem nervózní a nedočkavý. Nemám nejmenší ponětí o tom, co mě v příštích týdnech a měsících čeká. Jedno vím ale jistě. Bude to nezapomenutelné dobrodružství.

Číst dále...